Blog

Kotły z certyfikatami  5 klasy i ecodesign

wwww

Pellet jako odnawialne źródło energii

Pellet to inaczej sprasowany wysokociśnieniowo granulat powstały z biomasy. Produkuje się go z odpadów drzewnych takich jak: trociny, wióry, zrębki. W niewielkiej ilości wykorzystuje się również korę, uprawy energetyczne i słomę, pestki dyni, słonecznika czy różnego rodzaju łuski. Zasadniczo, pellet powstaje z odpadów, co ma istotny wpływ na jego atrakcyjną cenę. Wtórne wykorzystanie surowców jest też świetną alternatywą dla kotłów starego typu ogrzewanych węglem czy ekogroszkiem. W porównaniu do innych metod ogrzewania, pellet jest bardzo czystym opałem. Pozostawia bardzo małą ilość popiołu, który może zostać ponownie wykorzystany w formie nawozu w przydomowym ogrodzie.


Urządzenia przeznaczone do spalania pelletu muszą zostać odpowiednio do tego przygotowane. Warto również wspomnieć, że kotły te muszą przejść specjalne badania, aby zostały im przyznane atesty 5 klasy ecodesing. Montaż kotła pelletowego pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Decydując się na kocioł pelletowy dbasz również o środowisko. To decyzja na lata, dzięki której zmieniasz jakość powietrza.

Mamy w swojej ofercie kilka rodzajów kotłów zasilanych pelletem. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszej firmy:

Świadomość społeczeństwa o sposobie ogrzewania pelletem rośnie z roku na rok. Z każdym miesiącem wzrasta sprzedaż kotłów zasilanych biomasą, które zastępują tradycyjne kotły opalane węglem i ekogroszkiem. Cieszy nas to niezmiernie!

Brak jego szkodliwego wpływu dla środowiska jest podkreślany przez ogromną ilość programów promujących ekologię. W ostatnim czasie powstało również wiele programów promujących zakup kotłów pelletowych na które można uzyskać dofinansowanie. Zapytaj w swojej gminie o możliwości dofinansowania zakupu kotła w Twoim rejonie.

Pellet to jeden z najlepszych wyborów! To sposób na walkę ze smogiem, na wybór zdrowszego, lepszego jutra.

Sprawdź naszą ofertę kotłów na pellet klikając poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.