Kocioł z podajnikiem 100kW

Wysyłka w: od 3 do 10 dni
Cena: 18 000,00 zł 18000.00
ilość szt.
Kod produktu: KWM-SGR.100kW

Opis

 

 

Wyposażenie

Kotły dostarczane są w stanie zmontowanym i wyposażone są w następujące elementy:
  • ślimakowy, stalowo-żeliwny lub żeliwny podajnik
  • sterownik elektroniczny Negros obsługujący 2 pompy lub inny za dopłatą
  • wentylator nadmuchowy WPA 06
  • kosz zasypowy
  • żeliwny deflektor
  • skrzynkę na popiół
  • narzędzia do obsługi
  • dokumentację techniczno-ruchową (DTR)

 

Zasada działania

Kotły GÓRNE są bardzo nowoczesnymi urządzeniami, w pełni zautomatyzowanymi,wielodobowymi, których obsługa sprowadzona jest do minimum. Wyposażone są w wysokiej jakości układ podawania, konstrukcyjnie zostały przystosowane do wysokoefektywnego spalania. Paliwo do procesu spalania transportowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego z zamontowanego obok kotła zasobnika paliwa.

W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem zawieszony jest żeliwny deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnikowa.

Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje, o ile instalacja jest w nie wyposażona, pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła.

Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może odbywać się w sposób ciągły w całym okresie grzewczym.

 

Nowoczesne rozwiązania

Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa posiadają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne wymienników ciepła w zależności od wymagań pomieszczeń, w których będą montowane. Korpus kotła składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali.

Kocioł GÓRNY kanały konwekcyjne zamontowane ma w górnej części. Uformowane są one na kształt czterech „półek”. Budowa takiego kotła ma znaczący wpływ na jego żywotność, a jego małe gabaryty pozwalają na montowanie urządzenia na małych powierzchniach. W przedniej części kotła znajdują się wyczystki rewizyjne ułatwiające wygodny dostęp do kanałów konwekcyjnych.

Kotły te posiadają zamontowane w przedniej części kotła termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe zakończone specjalną uszczelką termiczną. Całość kotłów obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową.


 

PARAMETRY TECHNICZNE

pieca centralnego ogrzewania z automatycznym podawaniem paliwa

 

WYMIARY KOTŁA C.O.

szczegółowe wymiarowanie pieca

Produkty powiązane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl