Kocioł KOVERT - 5KLASA

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 9 500,00 zł 9500.00
ilość szt.
Kod produktu: KOVERT.25kW

Opis

Wyposażenie

Na kompletność dostawy składa się:

  • korpus kotła-wymiennik ciepła z kompletną izolacją,
  • zbiornik paliwa,
  • podajnik paliwa z palnikiem,
  • mikroprocesorowy regulator,
  • wentylator,
  • płyta żeliwna promiennikowa -deflektor, (wyposażenie w zależności do typu palnika)
  • narzędzia obsługi- gracka, hak, (na dodatkowe zamówienie)
  • instrukcje obsługi kotła, regulatora, wentylatora i zespołu napędowego.

 

Przeznaczenie

Kotły KOVERT 5 klasy przeznaczone są do zasilania instalacji c.o. różnego rodzaju obiektów oraz przygotowania c.w.u. Znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych głównie w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, itp. Kocioł z instalacją grzewczą należy instalować w układzie pompowym z zaworem różnicowym i mieszającym pomiędzy króćcem zasilania i powrotu.

 

Budowa

Kocioł wykonany jest w wersji spawanej. Podstawowe elementy kotła stanowią- korpus, palnik z podajnikiem paliwa i zbiornikiem, izolacja termiczna oraz wyposażenie- wentylator i sterownik. Korpus kotła składa się z paleniska, popielnika i części konwekcyjnej. Palenisko znajduje się z przodu kotła i stanowi komorę spalania, w której umieszczony jest palnik. Bezpośrednio za paleniskiem znajduje się część konwekcyjna- wymiennik ciepła. Część konwekcyjna połączona jest z czopuchem. Korpus kotła posiada płaszcz wodny.

W dolnej części kotła znajduje się palnik z podajnikiem paliwa wraz z napędem, oraz zbiornik paliwa. Zadaniem podajnika jest dostarczenie paliwa do palnika w strefą spalania.Pod palnikiem znajduje się popielnik, do którego zsuwa się popiół. Powietrze niezbędne do procesu spalania dostarcza wentylator nadmuchowy, który połączony jest z komorą powietrzną palnika, i doprowadza powietrze przez otwory lub szczeliny do strefy żaru. Pracą układu podającego paliwo reguluje sterownik.

Konstrukcja kotła umożliwia okresowo czyszczenie powierzchni wymiany ciepła, paleniska, popielnika przez włazy i drzwiczki paleniska, popielnika, otwory wyczystek ciągów konwekcyjnych. Wszystkie włazy zamknięte są izolowanymi cieplnie drzwiczkami lub pokrywami. Kocioł posiada również izolację termiczną.

 

WYMIARY KOTŁA C.O.

szczegółowe wymiary kotła centralnego ogrzewania 5 klasy KOVERT

PARAMETRY TECHNICZNE

kotła centralnego ogrzewania z podajnikiem ślimakowym typu KOVERT

CERTYFIKAT

ekologicznego kotła kovert piątej klasy zgodnego z normą PN EN 303-5:2012

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl