Opis

 

Feniks jest to kocioł na ekogroszek. Produkowany kocioł z żeliwnym podajnikiem spośród innych kotłów na ekogroszek wyróżnia się przede wszystkim jakością wykonania, trwałością i mocą. Ponadto jest to urządzenie niezwykle ekologiczne, posiadające wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty klasy 5 i Ecodesign. Jest to najwyższa możliwa klasa ekologiczna, co oznacza, że emisja pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska jest ograniczona do minimum. kotły co na ekogroszek doskonale sprawdzają się w ogrzewaniu pomieszczeń w domach lub zakładach produkcyjnych czy takich miejscach jak urzędy, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej. 
Produkt wyposażony w inteligentny najnowocześniejszy z gamy sterowników elektronicznych Ekoline. Sterowanie to automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza, użytkownik nastawia tylko temperaturę kotła.Brak uciążliwej regulacji sterownika!

 

PODAJNIK W 100% WYKONANY Z ŻELIWA

Model EKOVERT PLUS to piec V klasy z nowoczesny palnikiem na ekogroszek i inteligentny sterownik elektroniczny automatycznie sterujący pracą wszystkich podzespołów. Wszystkie kotły na ekogroszek posiadają pojemnik na opał o pojemności do 200 kg paliwa. Umożliwia to na od 4 do 7 dni palenia zimą a latem na podgrzewanie wody nawet przez miesiąc. Kotły na ekogroszek to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla domów jedno i wielorodzinnych. Kocioł z palnikiem na ekogroszek EKOENERGIA, spełniający rygorystyczne parametry emisji dwutlenku węgla do atmosfery jest urządzeniem bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Klient nabywający piec z podajnikiem nie tylko zapewnia sobie komfort i wygodę użytkowania, ale także ogranicza emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Kotły V klasy to najpopularniejsze obecnie urządzenia grzewcze, zatem gwarantujemy pewność tego, że udostępniana przez nas technologia jest to rozwiązanie najnowszej generacji.

 

 

 

Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych, łączonych ze sobą za pomocą spawania. Płaskie ściany kanałów wodnych wzmocnione są zespórkami

Korpus kotła jest na zewnątrz izolowany termicznie. Izolacja wykonana jest z wełny mineralnej, pokrytej płaszczem z blachy stalowej. Do kotła montowany jest sterownik oraz podajnik paliwa z zasobnikiem.

 

WYMIARY

 

 

 

DOSTOSUJ BUDOWĘ KOTŁA DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

W związku z nadanym certyfikatem "5 klasy" obowiązującym od 1 lipca 2018r. zabronione jest samowolne dokonywanie zmian konstrukcyjnych w budowie kotłów centralnego ogrzewania.

. Dzięki temu otrzymujemy kocioł dostosowany do Państwa potrzeb, który nie traci norm klasy piątej PN-EN 303-5:2012 oraz ECODESIGN.

 

Wychodząc naprzeciwko potrzebom klienta, nasza firma może się dostosować w takich wymaganiach:

  • wybór strony otwierania się drzwiczek na prawo/lewo
  • wybór średnicy i usytuowania króćca zasilającego i powrotnego

 

STEROWNIK RECALART CONTROL 1000


 

 

STEROWNIK RECALART CONTROL 3000

 

 

ZAPYTAJ O DOTACJĘ NA TEN KOCIOŁ W URZĘDZIE!

Wybór takiego pieca wiąże się również z oszczędnościami. Zakup kotła Piątej Klasy umożliwia ubieganie się o dofinansowanie inwestycji związanej z zakupem kotłów lub modernizacją systemów Centralnego Ogrzewania. Warto zatem przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy kotły posiadają oznaczenie „5 klasa”.

 

 

 

Dane techniczne

Moc kotła 20kW
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl