Kocioł 5 klasy na dotację - Kotły Biadała

Kocioł 5 klasy na dotację

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotła centralnego ogrzewania, który kwalifikują się na dotacje. Jest to piec 5 klasy zgodny z najnowszą normą PN EN 303-5:2012

Wygoda i bezpieczeństwo - Kotły Biadała

Wygoda i bezpieczeństwo

Kotły z automatycznym podajnikiem ślimakowym to przede wszystkim wygoda użytkownika oraz bezpieczeństwo nieprzerwanego ciepła w Twoim budynku.

UKS-G

podstawowe informacje

Przeznaczenie

Kotły typu UKS-G są unowocześnioną wersją kotłów UKS, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Jako uniwersalne kotły „wszystkopalne” są alternatywą ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu. Kotły typu UKS-G są to kotły centralnego ogrzewania. Przystosowane do spalania miału węgla kamiennego. Są alternatywą ekonomiczną dla kotłów gazowych, olejowych jak i kotłów węglowych starego typu. Należą do kotłów uniwersalnych, w których możliwe jest spalanie różnego rodzaju paliw, takich jak miał, węgiel, drewno granulaty i mieszanki paliwowe oraz komponenty biomasowe. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, warsztatach, budynkach przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Mogą być montowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego.

Budowa

Korpus kotła UKS-G składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali. Palenisko wykonane jest w formie prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztem wodnym wykonanym z atestowanych rur grubościennych. W kotle UKS-G kanały konwekcyjne znajdują się w górnej części kotła (górnokanałowy) i uformowane są w kształcie "półek". Taka budowa ma znaczący wpływ na żywotność kotła, ponieważ nie występuje zjawisko skraplania się spalin w części konwekcyjnej. W przedniej części kotła UKS-G znajduje się wyczystka rewizyjna ułatwiająca wygodny dostęp do kanałów konwekcyjnych.

W przedniej części kotłów UKS-G zamontowane są szerokie drzwiczki paleniskowe i zasypowe . Całość kotłów obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły centralnego ogrzewania typu UKS-G montować należy zgodnie z normą PN-91/ B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

Zalety kotłów UKS-G


 1. Izolacja cieplna z wełny mineralnej umieszczona w powlekanych blachach kasetonowycha
 2. Kanały konwekcyjne w górnej części ułożone w kształcie „półek” wpływające na dłuższą żywotność kotła oraz wysoką sprawność cieplną
 3. Korpus kotła wykonany z atestowanej stali spawanej w osłonie gazu gwarantującej doskonałą jakość i wytrzymałość kotła
 4. Duża komora załadunkowa przystosowana do spalania zróżnicowanych paliw w systemie „średniocałodobowym"
 5. Specjalny system dysz napowietrzających w palenisku umożliwia większą sprawność kotła i mniejsze spalanie
 6. Stały ruszt wodny wykonany z atestowanych rur grubościennych o grubości 5mm
 7. Wentylator WPA 120 i łatwy w obsłudze sterownik ATOS ułatwiający utrzymanie zadanej temperatury na kotle oraz na zbiorniku c.w.u.
 8. Wmontowany termometr
 9. Przednia wyczystka pozwalająca na wygodny dostęp do kanałów konwekcyjnych.
 10. Drzwiczki zasypowe i paleniskowopopielnikowe posiadają uniwersalne mocowania umożliwiające łatwą zamianę kierunku otwierania w prawo lub w lewo.
 11. Drzwiczki zasypowe i paleniskowo-popielnikowe z wmontowaną płytą termiczną

PARAMETRY TECHNICZNE

uniwersalny piec co spalający miał, węgiel, drewno etc.

WYMIARY KOTŁA C.O.

pieca wszystkopalnego UKS-G (górnokanałowy)


ZADAJ NAM PYTANIE

Prowadzisz hurtownie? Chciałbyś zająć się dystrybucją naszych kotłów? Jesteś instalatorem i szukasz dostawcy? Masz jakiekolwiek pytanie? Wypełnij formularz!