Kocioł 5 klasy na dotację - Kotły Biadała

Kocioł 5 klasy na dotację

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotła centralnego ogrzewania, który kwalifikują się na dotacje. Jest to piec 5 klasy zgodny z najnowszą normą PN EN 303-5:2012

Wygoda i bezpieczeństwo - Kotły Biadała

Wygoda i bezpieczeństwo

Kotły z automatycznym podajnikiem ślimakowym to przede wszystkim wygoda użytkownika oraz bezpieczeństwo nieprzerwanego ciepła w Twoim budynku.

UKS

podstawowe informacje

Przeznaczenie

Kotły typu UKS (uniwersalne kotły stalowe ) dzięki swojej oryginalnej budowie i funkcjonalności są produktami znajdującymi szerokie zainteresowanie klientów od wielu lat. Specjalna konstrukcja opłonkowo-kanałowa przystosowana do dolnego spalania paliw czyni je urządzeniami o wysokich parametrach grzewczych. Cechują się niezawodnością i prostotą obsługi. Są przystosowane do spalania gorszych gatunków węgla, miału węglowego jak i, z dobrym skutkiem, paliw długopłomieniowych (węgiel brunatny, drewno w różnych postaciach tj. polana, szczapy, zrzynki, zrębki, wióry itp.).

Eksploatacja i zastosowanie

Eksploatacja kotłów polega na tradycyjnym paleniu - rozpaleniu przy użyciu papieru i drewna, niewielkiej ilości węgla, a następnie dokładaniu innych paliw w zależności od potrzeb grzewczych. Zabrania się palenia koksem a drewno powinno być przynajmniej rok sezonowane. Kotły typu UKS stosuje się do pracy w instalacjach centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody w układzie grawitacyjnym, a także pompowym. Przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych, pawilonów handlowych i usługowych, warsztatów, gospodarstw wiejskich, szklarni, szkół itp.

Typoszeregi

Kotły typu UKS produkowane są o mocach od 5 kW aż do 560 kW i dzielą się na poszczególne typoszeregi:

  • I typoszereg o mocy 5÷8 kW
  • II typoszereg o mocy 12÷42 kW
  • III typoszereg o mocy 70÷190 kW
  • III typoszereg, dwukomorowy o mocy 250÷560 kW


Mogą być wykonane jako dwudzielne i składane w kotłowni u użytkownika. Urząd Dozoru Technicznego przeprowadził badania projektu WE-moduł B1 urządzeń ciśnieniowych na kotły typu UKS 5-190 kW i na podstawie tych badań wydał Certyfikat Badania Projektu WE.

Budowa

Korpus kotła UKS składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali. Palenisko wykonane jest w formie prostopadłościanu i od dołu zamknięte jest rusztem wodnym. Dodatkowymi elementami mającymi duży wpływ na podniesienie sprawności kotła są zamontowane w palenisku pionowe opłonki, które wewnątrz wypełnione są czynnikiem grzewczym.

Ruszta i opłonki wykonane są z wysokogatunkowych, atestowanych rur. Wymiennik ciepła (oprócz I typoszeregu) znajduje się w tylnej części kotła, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (II typoszereg) lub czterech (III typoszereg) kanałów konwekcyjnych.

Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła. Wylot spalin zakończony jest czopuchem, w którym zamontowana jest przepustnica spalin służąca do regulacji wylotu gazów z kotła.

W przedniej części kotła UKS zamontowane są szerokie termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe. Całość kotła obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły UKS standartowo dostarczane są z termostatycznym regulatorem ciągu, który automatycznie otwiera lub przymyka dopływ powietrza utrzymując zadaną temperaturę. Kotły centralnego ogrzewania typu UKS montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

PARAMETRY TECHNICZNE

pieca uniwersalnego tylnokanałowegoWYMIARY KOTŁA C.O. UKS

I typoszereg, 5-8 kW
WYMIARY KOTŁA C.O. UKS

II typoszereg, 12-42 kWWYMIARY KOTŁA C.O. UKS

III typoszereg, 70-190 kWWYMIARY KOTŁA C.O. UKS

III typoszereg, dwukomorowy 250-560 kW


ZADAJ NAM PYTANIE

Prowadzisz hurtownie? Chciałbyś zająć się dystrybucją naszych kotłów? Jesteś instalatorem i szukasz dostawcy? Masz jakiekolwiek pytanie? Wypełnij formularz!