Kocioł 5 klasy na dotację - Kotły Biadała

Kocioł 5 klasy na dotację

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotła centralnego ogrzewania, który kwalifikują się na dotacje. Jest to piec 5 klasy zgodny z najnowszą normą PN EN 303-5:2012

Wygoda i bezpieczeństwo - Kotły Biadała

Wygoda i bezpieczeństwo

Kotły z automatycznym podajnikiem ślimakowym to przede wszystkim wygoda użytkownika oraz bezpieczeństwo nieprzerwanego ciepła w Twoim budynku.

KWM-SR

podstawowe informacje

Wyposażenie


Kotły dostarczane są w stanie zmontowanym i wyposażone są w następujące elementy:

 • ślimakowy podajnik paliwa napędzany motoreduktorem
 • samoczyszczące się palenisko retortowe wykonane z żeliwa
 • wentylator nadmuchowy
 • sterownik elektroniczny rozbudowany o funkcję cwu
 • dodatkowy ruszt żeliwny (do mocy 75kW)
 • regulator ciągu
 • skrzynkę na popiół
 • narzędzia do obsługiPrzeznaczenie


KWM-SR to najnowocześniejsze kotły przeznaczone są do podgrzewania wody do temperatury na wylocie nie przekraczającej 90°C. Świetnie sprawdzą się jako kotły centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, pawilonach handlowych, budynkach gospodarczych, warsztatach, szklarniach, szkołach itp. Kotły te charakteryzują się:

 • znikomym wpływem na zanieczyszczenie środowiska
 • posiadają certyfikat ekologiczny i zgodności
 • możliwość spalania eko groszku, miału, peletu i zboża
 • bezpieczne w eksploatacji
 • po rozpaleniu nie wymagają stałej obsługi
 • uzupełnianie paliwa w zbiorniku średnio co 1 dzień
 • sprawność energetyczna przekracza 80%, badzo ekonomiczne spalanie paliwa
 • proces palenia sterowany mikroprocesorowym regulatorem
 • bardzo łatwa obsługa, proste czyszczenie
 • zwiększona żywotność
 • mniejsza gabaryty co za tym idzie oszczędność miejsca w kotłowni
 • proces palenia może odbywać się w sposób ciągły (w całym sezonie grzewczym) z przerwami na okresowe czyszczenie


Zasada działania


Kotły typu KWM-SR są bardzo nowoczesnymi urządzeniami, w pełni zautomatyzowanymi, wielodobowymi, których obsługa sprowadzona jest do minimum. Wyposażone są w wysokiej jakości układ nawęglania, konstrukcyjnie zostały przystosowane do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Paliwo do procesu spalania transportowane jest automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego z zamontowanego obok kotła zasobnika paliwa.


W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest żeliwny deflektor - płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnikowa.


Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanej na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik reguluje, o ile instalacja jest w nie wyposażona, pompą centralnego ogrzewania i pompą ciepłej wody użytkowej. Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła.


Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może odbywać się w sposób ciągły w całym okresie grzewczym. W wypadku dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej lub awarii kocioł posiada dodatkowy ruszt żeliwny (do 75kW) służący do spalania węgla, drewna i innych paliw stałych w sposób tradycyjny. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość zamontowania stałego rusztu wodnego.

Kotły z automatycznym podajnikiem paliwa posiadają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne wymienników ciepła w zależności od wymagań pomieszczeń, w których będą montowane. Korpus kotła KWM-SR składa się z komory paleniskowej i wymiennika ciepła wykonanych z wysokiej jakości atestowanej stali.


Nowoczesne rozwiązania


Kocioł typu KWM-SR wymiennik ciepła posiada w tylnej części, za paleniskiem, i ma formę pionowych dwóch (19-100 kW) lub czterech (125-350 kW), w zależności od mocy kotła, kanałów konwekcyjnych. Taka budowa pozwala na osiągnięcie efektu samooczyszczenia się kanałów konwekcyjnych i opadaniu sadzy do komór zbiorczych, które zabezpieczone są klapami rewizyjnymi umieszczonymi z boku kotła.


Dodatkowym atutem kotła KWM-SR (dwukanałowego) są rury (opłonki) umieszczone w kanale konwekcyjnym, a w kotłach dwu i czterokanałowych kolektory płomienicowe znajdujące się w górnej części paleniska, które mają znaczący wpływ na podniesienie sprawności kotła.


Kotły typu KWM-SR posiadają zamontowane w przedniej części kotła termiczne drzwiczki paleniskowe i zasypowe zakończone specjalną uszczelką termiczną. Całość kotłów obudowana jest wysokogatunkową izolacją termiczną, która zabezpieczona jest obudową metalową. Kotły centralnego ogrzewania typu KWM-SR montować należy zgodnie z normą PN-91/B-02413 i BN-71/8864-27 dotyczącą zabezpieczenia urządzeń grzewczych wodnych systemu otwartego oraz naczyń wzbiorczych systemu otwartego.

PARAMETRY TECHNICZNE

kotła c.o. z automatycznym podajnikiem dużej mocy


WYMIARY KOTŁA Z PODAJNIKIEM

pieca c.o. dużej mocy

19kW - 100kW

150kW - 300kWZADAJ NAM PYTANIE

Prowadzisz hurtownie? Chciałbyś zająć się dystrybucją naszych kotłów? Jesteś instalatorem i szukasz dostawcy? Masz jakiekolwiek pytanie? Wypełnij formularz!